Solidarni z Ukrainą – kiermasz charytatywny w Staszicówce

W dniach 30 – 31 marca 2022 roku w Zespole Szkół odbył się kiermasz charytatywny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w celu udzielenia wsparcia naszym sąsiadom – Ukraińcom. Wojna w ich ojczyźnie spowodowała, że ludzie giną, tracą dorobek życia, doświadczają cierpienia, głodu i strachu, a niekiedy decydują się na ocalającą życie ucieczkę w pośpiechu.  Już od miesiąca przyjmujemy uchodźców- przeważnie samotne matki z wystraszonymi dziećmi, które pozostawiły w ojczyźnie walczących mężów i ojców oraz  cały dobytek. Niczym nie zasłużyli na taki los, a my nie możemy przechodzić obojętnie obok ludzkich tragedii.

Kiermasz był wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a przede wszystkim  naszymi uczniami, koleżankami i kolegami, którzy pochodzą z Ukrainy.  W trakcie kiermaszu zbierane były pieniądze, ale też artykuły  pierwszej pomocy (bandaże, gazy jałowe, plastry, płyny do dezynfekcji ran itp.).

Społeczność Staszicówki nie zawiodła.  W przygotowanie i organizację przedsięwzięcia włączyła się większość klas, mnóstwo osób przygotowało pyszności, którymi później mogli delektować się kupujący. Oferta była niezwykle bogata: oprócz rozmaitych ciast czy ciasteczek zakupić można było także drożdżówki, muffinki, faworki czy paszteciki. Dużą popularnością cieszyły się przygotowywane na bieżąco tosty z różnymi dodatkami.  Oferowane  pyszności cieszyły oczy i podniebienia kupujących- uczniów, nauczycieli i pracowników.

Wszyscy okazali się niezwykle hojni i udało się zebrać 2776,69. Za zgromadzoną kwotę zakupimy artykuły pierwszej potrzeby dla Ukrainy.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji za umożliwienie nam zorganizowania kiermaszu, wychowawcom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy  poparli naszą inicjatywę.

Dziękujemy tym, którzy nie szczędzili czasu i energii na przygotowanie pyszności, tym, którzy  pracowali podczas kiermaszu oraz tym wszystkim, którzy otworzyli swoje portfele i sowicie płacili za smakołyki. 

Swoją  postawą udowodniliśmy, że miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do drugiego człowieka.

Skip to content