Staszicówka czyta w plenerze „Nad Niemnem”

Uczniowie I klasy LO , starsze klasy technikum oraz wychowankowie Internatu z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie wzięli udział w 12 edycji Narodowego Czytania. Młodzi ludzie czytali fragmenty piękniej powieści pozytywistycznej –„Nad Niemnem”. Książka ta znana jest ze względu na swoje barwne opisy otaczającej natury. Przyroda jest też tłem wątku miłosnego i ważnych wydarzeń historycznych. Młodzież, aby jeszcze bardziej zanurzyć się w treści czytanego tekstu , również znalazła się w pięknym otoczeniu- Zalewem Nad Czarną . Nasi młodzi lektorzy wśród szumu liści, śpiewu ptaków i delikatnego powiewu wiatru, wręcz przenieśli się, w świat stworzony przez Orzeszkową i intensywnie odczuwali każde wypowiadane słowo.


Jessica Dąbrowski Kl.I LO

Skip to content