Sukces uczniów Staszicówki w konkursie wojewódzkim Wiedzy o Ziemi Świętokrzyskiej

Świętokrzyskie to miejsce niezwykłe. Region pełen kontrastów, w którym sacrum miesza się z profanum, a legendy z rzeczywistością. Tutaj współistnieją różne światy: zapisana w kamieniu – rzeczywistość geologiczna sięgając a 550 milionów lat wstecz, świat historii, którego znakami są unikatowe zabytki architektury i sztuki oraz tajemnicza kraina legend. Świętokrzyska natura, różnorodna i ulotna, bywa źródłem wielu zaskoczeń i uniesień, a jednocześnie natchnieniem dla wielu artystów.
Promowanie tego niezwykłego regionu było celem konkursu zorganizowanego z inicjatywy Młodzieżowego Sejmiku przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

17 czerwca 2021r. w Filharmonii Świętokrzyskiej odbył się finał Konkursu Wiedzy o Ziemi Świętokrzyskiej. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć drużyny ze Staszicówki, która reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale i cały powiat staszowski. Swoją wiedzą o województwie wykazali się: Karolina Banaś uczennica klasy 2b LOP i Kamil Milewczyk uczeń klasy 2a LOG, przygotowywani przez Panią Edytę Utnik. Konkurowali oni z dwunastoma drużynami z pozostałych powiatów naszego województwa.
Zanim zaczęły się zmagania konkursowe uczestników przywitali przedstawiciele władz wojewódzkich. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z testem, który wyłonił finalistów. Wielki finał natomiast  miał formę teleturnieju prowadzonego przez Zofię Magielską – przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Po zaciekłej rywalizacji i ekscytującej dogrywce nasi uczniowie zajęli zaszczytne II miejsce tuż za uczniami z Włoszczowy, a przed uczennicami z Sandomierza.

Gratulujemy miejsca na podium i życzymy kolejnych sukcesów.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.radio.kielce.pl%2Fwiadomosci%2Fco-wiesz-o-swojej-malej-ojczyznie%2C131060%3Ffbclid%3DIwAR1vw4N5o7zCrMKzBifFfvjJHU17cF902zh_41DLlguxA_feUPfYt_Ve4gA&h=AT1vjTbB2ZuRbdsW_NPoGsSGUKYQYiNVD6d0pJmhipAFffnO5qZsAXjqmkVloPRgtL7vZmB3X7cd_7G2UiFqcjO7WNLRSu451e1Yu5hQVIb8RTWuONH_eCn5Th0gqA2Qyk9y5zRWzPpMNWD_gj2dEA

Skip to content