Światowe Dni Młodzieży

sdmTrzydzieste pierwsze Światowe Dni Młodzieży,  odbędą się w dniach 26–31 lipca 2016 w Krakowie. Są to spotkania z papieżem, organizowane w formie religijnego festiwalu, skupiające młodzież z całego świata, która chce wspólnie spędzić czas i modlić się. Organizowane są również Światowe Dni Młodzieży w każdej diecezji, gdzie młodzież spotyka się ze swoimi biskupami. Tradycję tą zapoczątkował papież Jan Paweł II w marcu 1985r. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Rzymie w dniach od 29 do 31 marca a udział w tym wydarzeniu brało ponad 300 tyś. uczestników . Najbardziej podkreślanym i powszechnie znanym motywem jest jedność i obecność wielu różnorodnych kultur. To już drugie takie wydarzenie w Polsce. Pierwsze odbyło się w Częstochowie w 1991r. Więcej informacji możecie się dowiedzieć w krótkiej prezentacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły oraz na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży :

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).