UCZNIOWIE STASZICÓWKI POZNAJĄ POLSKĘ

W ramach projektu POZNAJ POLSKĘ uczniowie Zespołu Szkół             im. S. Staszica w Staszowie pojechali w dniach 10-13.10 2022r. na wycieczkę do Zakopanego  i Krakowa.

Stolica polskich Tatr, Poronin, Termy Bania, tatrzańskie szlaki, podhalańska kuchnia, góralska muzyka towarzyszyły młodzieży w pierwszych dwóch dniach eskapady.

 Trzeciego dnia uczniowie Staszicówki poznali niepowtarzalny  klimat

  i atmosferę Krakowa – Muzeum Lotnictwa, labirynt schronów przeciwlotniczych  pod Krakowem, urokliwe Sukiennice – perłę architektury  renesansu oraz koloryt  Rynku  Głównego. Wszystko pod czujnym okiem wychowawców- E. Nowickiej, M. Rewaj i S. Gawła. 

Trwająca 3 dni wyprawa była dla wszystkich uczniów  i opiekunów świetną  zabawą, podczas której wzmocnione zostały relacje interpersonale . Ten wspólnie spędzony czas był dla wszystkich uczestników   „ucztą” intelektualną,  której doświadczali podczas zwiedzania urokliwej stolicy Kraka czy kultowych miejsc młodopolskiej bohemy w Zakopanem. Wszystko to za sprawa Biura Podróży  >Tu i Tam  <  Pawła Nowakowskiego z Mielca- specjalistów od podróżowania i miłego spędzania czasu.

Skip to content