Uczniowie Staszicówki z Platynowymi Indeksami Politechniki Świętokrzyskiej!!!

24 kwietnia 2024r. nasi uczniowie podczas uroczystej Gali Politechniki Świętokrzyskiej odebrali Platynowe Indeksy,  które zdobyli, biorąc udział w konkursie organizowanym w ramach projektu: „Dziś uczeń- jutro student”.  Celem tego  konkursu jest popularyzacja nauki oraz wiedzy, a nagrodą dla zwycięzców  jest przepustka  na wybrany przez siebie  kierunek studiów PŚk. W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły.  

Zespół „EKO-BUD” w kategorii INŻYNIERIA ŚRODOWISKA I ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII tworzyły  uczennice z klasy 5Tbp: Wiktoria Sokołowska, Oliwia Szymańska, Julia Krakówka, Zuzanna Bąki i Aleksandra Sobieniak. Opracowany przez nich projekt nowoczesnych przystanków autobusowych w zrównoważonym mieście i ich wizualizacja w postaci makiety wzbudził zainteresowanie nie tylko członków komisji, ale również konkurentów, a dziewczynom zagwarantował platynowe indeksy.  Wsparcie merytoryczne uczennicom  zapewnili nauczyciele: p. Małgorzata Toś i p. Tomasz Łokieć, którzy czuwali nad prawidłowym przygotowaniem i opracowaniem zadania. Dziewczęta z EKO-BUD wdzięczne są także koordynatorom  z Politechniki Świętokrzyskiej: Pani prof. PŚk. dr hab. inż. Hannie Koshlak i Pani dr inż. Katarzynie Stokowiec za cenne wskazówki i rzeczowe konsultacje. Tacy wykładowcy to skarb.

Zespół „STASZIC” w kategorii INFORMATYKA reprezentowali uczniowie z klasy 5Tip: Alan Rejnowicz, Patryk Kubik, Mateusz Seremak, Jakub Banasiewicz, których wspierał opiekun p. Robert Kochanowski. Opracowany przez nich  program Kielecki Turbo Chat okazał się bezkonkurencyjny w tej kategorii i chłopcy również otrzymali indeksy na Politechnikę.

Zespół „MEEG” w kategorii ELEKTROTECHNIKA I ELEKTROMOBILNOŚĆ  wykonał stanowisko testowe w układzie napędowym z silnikiem i generatorem DC jako perpetuum mobile. Ich praca wprawdzie nie dała im tym razem indeksów, ale została doceniona i wyróżniona przez członków komisji konkursowej.  Drużynę  tworzyli uczniowie z klasy 5Top: Bartłomiej Raczyński, Dominik Opala, Mikołaj Pawlak, Bartłomiej Szot i  Hubert Zaleśny. Niektórzy z nich już po raz kolejny wzięli udział w tym konkursie i już od dwóch lat mają indeksy Politechniki Świętokrzyskiej.  Opiekunem merytorycznym tego zespołu był p. Grzegorz Sołtysiak, który inspirował i motywował swoich wychowanków.

Udział w tym konkursie, jak zgodnie zaznaczają wszyscy uczestnicy,  nie tylko wymagał zaangażowania i umiejętności, ale też nauczył samodyscypliny, odpowiedzialności i współdziałania w grupie. Doświadczenia z pracy nad projektami z pewnością przydadzą się na studiach już wkrótce- dodaje Bartek.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów! Jesteście wspaniali! Z chęcią „zostawilibyśmy” Was na kolejne lata w naszej szkole😊

Skip to content