UCZNIOWIE STSZICÓWKI LAUREATAMI ŚWIĘTOKRZYSKIEGO MATYMATYCZNEGO MARATONU MATURALNEGO

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”

Roger Bacon

W dniu 14 grudnia 2017r. na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach odbył się finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, którzy zmierzyli się z zadaniami z zakresu rozszerzonego.

Organizatorami Konkursu byli: Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Polskie Towarzystwo Matematyczne. Ponadto sponsorem Maratonu była Kopalnia Łagów V.

Wśród  kilkuset finalistów konkursu znalazło się troje uczniów z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że cała trójka znalazła się w gronie laureatów konkursu. Ten zaszczytny tytuł zdobyli:

 

  1. Jakub Zając , uczeń klasy IV Ti – III miejsce w kategorii Technikum A
  2. Anna Wincenciak, uczennica klasy IV Tb – III miejsce w kategorii Technikum A
  3. Hubert Ćwik, uczeń klasy IV Tom – III miejsce w kategorii Technikum A

Uroczysta gala wraz z wręczeniem nagród odbyła się 6 stycznia 2018r. w Domu Środowisk Twórczych w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach. Uroczystość uświetnił bardzo interesujący wykład dr inż. Sławomira Luścińskiego pt. „Perspektywy cyfryzacji” przedstawiający rozwój informatyki oraz technologii informatycznych, a także koncert skrzypcowy Sonaty Mozarta w wykonaniu młodej skrzypaczki – stypendystki fundacji.

Laureatom serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych matematycznych sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

 

Skip to content