„W BETLEJEM” – JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Okres  Świąt Bożego Narodzenia to szczególny, cudowny  czas w kalendarzu każdego Polaka.  18 grudnia 2017 roku w tę wyjątkową atmosferę  wprowadzili  nas- młodzież i nauczycieli Staszicówki -młodzi aktorzy i muzycy, którzy pod kierunkiem księdza Marka Zioło i pani Anny Banaś oraz pana Andrzeja Stawińskiego przygotowali okolicznościowe jasełka.

Dwudziestoosobowa grupa uczniów liceum i technikum  w bardzo realistyczny i poruszający  sposób odtworzyła najważniejsze momenty towarzyszące narodzeniu Pana Jezusa. Zaczynając od  Zwiastowania, dobrnęliśmy aż do hołdu, który Dzieciątku złożyli pasterze ,  Trzej Królowie, a także przedstawiciele uczniów naszej Staszicówki.  Młodzi aktorzy-amatorzy zadbali nie tylko o odpowiednią scenografię, którą przygotowali pod opieką pana Jana Żukowskiego, specjalne kostiumy, ale przede wszystkim wykazali się ogromnym talentem aktorskim.  Wszyscy uczniowie, wcielając się w swoje role,  niemalże zidentyfikowali się z odgrywanymi postaciami. Swoim profesjonalizmem i talentem zaskoczyli nie tylko nauczycieli, ale także kolegów i koleżanki. Szczególną uwagę publiczności zwróciła  zawodowo odegrana scena kuszenia Heroda (Andrzeja Kaweckiego z II Ti) przez Szatana (Weronikę Wawszczyk z IIa LO).

Wyjątkowego charakteru i klimatu całemu widowisku dodała oprawa muzyczna, o którą jak zwykle zadbał pan Andrzej Stawiński. Kolędy i pastorałki  profesjonalnie wykonane,  zarówno w wersji wokalnej, jak i instrumentalnej nie tylko podniosły rangę występu, ale przede wszystkim wzbogaciły kulturę słuchaczy,  uwrażliwiły na piękno muzyki i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.Całość  przedstawienia została nagrodzona gromkimi brawami przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół.  Na koniec głos w imieniu dyrekcji i nauczycieli zabrał dyrektor Adam Tywoniuk, który wyraził uznanie dla profesjonalizmu i zaangażowania wszystkich odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie. Artyści  biorący udział w widowisku spotkali się z wieloma pochwałami i pozytywnymi opiniami  oglądających.  Inscenizacje szkolne są bowiem nie tylko wartościową formą rozrywki, ale uczą też mądrości życiowych.  My także serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za poświęcony czas i fenomenalny efekt końcowy! Zdjęcia z przedstawienia możecie obejrzeć w GALERII

 

Skip to content