UROCZYSTOŚĆ NAGRODZENIA LAUREATÓW MATEMATYCZNEGO MARATONU MATURALNEGO.

W dniu 06 stycznia 2017r. w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyła się gala zorganizowana już po raz siódmy przez Fundację im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”. Podczas tej uroczystości zostali nagrodzeni Laureaci wszystkich kategorii Matematycznego Maratonu.

Z naszej szkoły nagrody z najwyższej kategorii otrzymali: Marta Strojna, Adam Zychowicz, Dawid Cybulski i Michał Ziółek.

W bardzo miłej, świątecznej atmosferze goście wysłuchali wykładu o Pascalu prof. matematyki Arkadiusza Płoskiego z Politechniki Świętokrzyskiej. Ponadto galę uświetniły występy uczniów kieleckiej szkoły muzycznej – stypendystów fundacji. Na zakończenie wspólnie przy akompaniamencie muzyków odśpiewano kolędę „Bóg się rodzi”.  Więcej informacji na temat konkursu zamieściliśmy TUTAJ

Skip to content
W dniu 2 czerwca br. zaplanowane jest zwieńczenie obchodów roku Jubileuszowego 70-lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Program uroczystości Jubileuszowej:
- 10.30- przejście z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie na Mszę Świętą do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie
- 11.00- uroczysta Eucharystia
- 12.00- przejście z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Staszowie do auli Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie
- 13.00 rozpoczęcie Gali Jubileuszowej 70- lecia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie (aula ZS): część artystyczna, złożenie „Kapsuły Czasu” pod obeliskiem, przemówienia okolicznościowe przybyłych gości, koncert muzyczny, zakończenie uroczystości (tort jubileuszowy).