XXXVI Edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – etap okręgowy

W dniu 4 marca 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Organizatorem olimpiady jest Wydział Inżynierii lądowej Politechniki Warszawskiej. Tematy zawodów okręgowych, tak jak w poprzednich edycjach, przygotował Komitet Główny Olimpiady. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte zgrupowane w dwóch częściach A i B (po 120 minut każda). Wymagały one dobrego opanowania wiedzy z przedmiotów zawodowych, a także umiejętności wykonywania obliczeń matematycznych, logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Karolina Adamczyk  i Julia Sierant z klasy 4TBg.

Ostateczne wyniki osób zakwalifikowanych do zawodów centralnych zostaną ogłoszone na stronie https://www.olimpiadabudowlana.pl/.

Tekst: Anna Słabiak

Zdjęcia: Anna Zamojska

Skip to content