PGE Turniej maszyn wodnych

W dniu 19 października uczniowie Zespołu Szkół w Staszowie wzięli udział w PGE Turniej Maszyn Wodnych w Skierniewicach. Zadaniem uczestników turnieju było zbudowanie turbiny wodnej która miała podnieść 5 kg ciężarek na wysokość 2 metrów. Turniej przebiegał w dwóch konkurencjach tj.”Moc”-mierzony był czas podniesienia ciężarka na podaną   wysokość. W konkurencji ‘’Wydajność’’   mierzona była ilość wody potrzebna do podniesienia ciężarka na podaną wysokość. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów   z klas 2Tos, 2Ts, 4Top. W eliminacjach regionalnych   w Skierniewicach nasze najlepsze drużyny tj .Neptun i TOS Staszów   zajęły odpowiednio 4 i 6 miejsca.

Drużyna Neptun w składzie: Zaleśny Hubert ( 4Top), Pałka Jakub  ( 4Top), Pawlik Jakub ( 4Top). Drużynę TOS Staszów   tworzyli:   Krzemiński Dominik (2Tos), Kalita, Kamil (2Tos), Wawrzkiewicz Kamil (2Tos).

Opiekunami drużyn byli Tomasz Łokieć i Janusz Sierpniak.

Drużyna Neptun w zależności od rozkładu drużyn w skali kraju ma szanse na udział w finale  turnieju ,który odbędzie się 4 listopada na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst  :Tomasz Łokieć

Zdjęcia :Tomasz Łokieć

Skip to content