Warsztaty branżowe – prezentacja zawodu Stolarz

W dniu 20 października 2022 r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty branżowe „Sprawdź się w zawodzie – popracuj z nami” w ramach 14 Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Złap za stery do swojej kariery”.

Uczniowie klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Hieronima Łaskiego w Staszowie pod opieką p. Beaty Wołowiec, p. Marzeny Winiarskiej  oraz p. Doroty Nowak uczestniczyli w warsztatach branżowych poznając zawód Stolarz. Nauczyciel praktycznej nauki zawodu p. Piotr Kawalec wraz z uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego przedstawili specyfikę zawodu stolarz, możliwości dalszego kształcenia i rozwoju zawodowego oraz gdzie uczniowie w przyszłości mogą znaleźć zatrudnienie bądź jak założyć własną firmę. Uczniowie uzyskali podczas spotkania informacje dot. egzaminów zawodowych a także informacje dot. kształcenia młodocianych pracowników w formie turnusów.

 

Tekst: Małgorzata Stachura

Zdjęcia: Małgorzata Stachura

Skip to content