Rajd pieszy uczniów Staszicówki

26 października 2022r. uczniowie naszej szkoły brali udział w „Rajdzie pieszym zorganizowanym z okazji rozpoczynającego się jubileuszu 70-lecia istnienia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie. Przed wyjściem dyrektor Jerzy Jabczuga oraz starosta staszowski Józef Żółciak życzyli uczestnikom marszu dobrej pogody, integracji oraz satysfakcji z poznawania lokalnej historii. Przy dźwiękach muzyki w wykonaniu zespołu Staszicówka Band młodzież wyruszyła w stronę najstarszego zabytku sakralnego Staszowa – kościoła św. Bartłomieja. Na trasie marszu znalazł się również cmentarz choleryczny czy też kościół w Wiśniowej, gdzie spoczywa serce księdza Hugona Kołłątaja oraz Pałac w Wiśniowej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy marszu odpoczywali w parku Pałacu zajadając się kiełbaskami pieczonymi przy ognisku, śpiewając pieśni oraz wspominając ciekawe historie z życia szkoły.

Skip to content